A fosztogatók összecsaptak a rendőrökkel Manchesterben, Birminghamben, Salfordban, Liverpoolban és Nottinghamben is. Manchesterben és Salfordban fiatalok százai boltokat fosztottak ki és autókat gyújtottak fel. Birminghamben, Wolverhamptonban és West Bromwichban ugyancsak gépkocsikat gyújtottak fel. Nottinghamben a randalírozók megtámadtak egy rendőrőrsöt. Londonban ugyanakkor viszonylagos nyugalomban telt az éjjel, miután 16 ezer rendőrt vezényeltek a főváros utcáira. A kormány közlése szerint addig maradnak ennyien az utcákon, "amíg szükséges". Közben Skócia 250 rendőrt küld Angliába erősítésként. A fővárosban már eléri a 800-at az őrizetbe vettek száma. Londonban három bíróság egész éjjel nyitva áll, hogy eljárjon azoknak az ügyében, akiket az elmúlt napokban vettek őrizetbe. Két embert már el is ítéltek, egyiküket 10, a másikat 16 hét börtönre. Csütörtökön rendkívüli ülést tart a parlament a zavargások miatt. (Forrás: MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!