2011 első félévében Közép- Magyarországon és Nyugat-Dunántúlon, a két legjelentősebb idegenforgalmi régióban a vendégéjszakák száma az átlagosnál nagyobb mértékben, 7,0%-kal, valamint 4,6%-kal nőtt. Januártól júniusig több mint 600 ezer vendég érkezett régiónkba, egyúttal nőtt a külföldi turisták száma is. A tíz legjelentősebb idegenforgalmi település adta a forgalom döntő részét, annak 85%-át, közülük a nemzetközileg elismert gyógyvizű Hévíz egyedül 23%-os részesedéssel bírt. A szálláshelyek közül a három- és négycsillagos egységek kötötték le a szállodai forgalom 87%- át. A szállodák mind erőteljesebb turisztikai szerepét jelzi, hogy a többi szállástípust csökkenő forgalom jellemezte az első félévben, mely a panzióknál több mint egynegyedes volt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!