Augusztus 12-e után már csak 15-20 férőhelyet tartanak fent a jogosan fellebbezőknek. A felsőbb éveseknek már április-májusban lezajlott a felvételi jelentkezés. A férőhelyek 1/3-a vár még kiosztásra a leendő elsősök és pótfelvételizők között. A kollégiumot igénylőknél a tanulmányi és szociális helyzetet egyaránt figyelembe veszi a kollégiumi bizottság. Az egyetemnek 3 kollégiumi épülete van, 633 férőhellyel. A kollégiumban többnyire 3 ágyas szobák kiadók. A hallgatók szeptember elején foglalhatják el szobáikat. Az Ady téri kollégiumban egyébként várhatóan ősztől felújítások kezdődnek. A pályázaton nyert, több mint 400 millió Ft-ból újítják a külső- és a tetőtéri szigetelést, nyílászárókat és radiátorokat cserélnek, illetve korszerűsítik a fűtési rendszert.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!