Imre János, a Vas Megyei Agrárkamara titkára közölte, hogy még vannak elemzésre váró minták, de az eddigi vizsgálatok eredményei azt bizonyítják, hogy térségünkben nincs génmódosított vetőmaggal fertőzött terület. Országszerte ellenőrzik a termőföldeket a hatóságok, március óta pedig jogszabály kötelezi a gazdálkodókat a vetőmagok forgalomba hozatal előtti GMO vagyis a genetikailag módosított szervezetek vizsgálatára. Szeptembertől akár 2 millió forintra is bírságolhatják a genetikailag szennyezett szaporítóanyagok forgalmazóját. Az a gazda pedig, aki megszegi a betakarítási tilalmat, akár 10 milliós büntetésre is számíthat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!