Takarékos gazdálkodásának köszönhetően nem került megalázó, fizetésképtelen helyzetbe Vas megye önkormányzata - mondta a Magyar Hírlapnak Kovács Ferenc, a megyei közgyűlés fideszes elnöke. Vas megye még 2007-ben ötmilliárd forint értékű kötvényt bocsátott ki, és svájcifrank-alapú hitelt vett fel. Ebből a pénzből körülbelül 1,2 milliárdot költött el a megye, és mivel jól gazdálkodtak, nem 3,8, hanem 4,5 milliárd forint maradt, amit fel tudnak használni a fejlesztésekre. A szombathelyi Markusovszky kórház például tízmilliárdos fejlesztésbe tud belevágni A politikus a lapnak adott interjúban elmondta azt is: Vas megye nem fizetésképtelen, de az biztos, hogy a mostani árfolyam-növekedést képtelenség finanszírozni. Ami a közigazgatási átalakítást érinti a lap megtudta hét járást szerveznek a megyében. A celldömölki, sárvári, körmendi és kőszegi mellett Vasvár, Szentgotthárd és Szombathely is járási központ lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!