Befejeződtek a nyári aratások

Itt-ott még látni néhány betakarítatlan búzatáblát, de a legtöbb termőföld learatásával már végeztek a földművelők. A nagy területű napraforgó ültetvények betakarítása augusztus végén esedékes, a kukorica learatására pedig majd csak októberben kerül sor. Ez utóbbi állománya nagyon szépnek tűnik a megyénkben, a termésre és az eladási árra is jó kilátások vannak, ám ha a mennyiség a csapadék miatt jelentősen megnő, akkor elképzelhető árcsökkenés is – közölte Imre János, a Vasi Agrárkamara titkára. A búzáról nem mondható el ugyanez, mivel idén a csapadék sosem akkor esett, amikor kellett volna, ezért csak közepes termés várható.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek