Elkészült a pihenőhely a Romkertben

A VIA SAVARIA pályázat támogatásával megépült a régóta hiányzó vizesblokk és pihenő a Romkert területén. A beruházás célja, hogy európai szintű szolgáltatásokat nyújtson azoknak a turistáknak, akik a Szent Márton kulturális útvonal helyi látványosságait felkeresik. Az épület akár egy busznyi kiránduló, és nagyobb iskolai csoportok fogadására is alkalmas. A hozzá tartozó foglalkoztató-helyiségben régésztábort, múzeumpedagógiai órákat, valamint a Karnevál alatt rendhagyó történelmi órákat szerveznek. Kovács Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke avatóbeszédében elmondta, ezzel a lépéssel Szombathely szerepe jelentősen megnő a szakrális turizmusban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek