Augusztus 19-én, a Szent István napi ünnepségen idén is lesz csónakfelvonulás a Rába parti városban. Az esemény több évtizedes hagyományra tekint vissza. Régen az üzemek, gyárak készítettek egy-egy csónakot, amivel akkor még az alkotmányt köszöntötték, ma már viszont mindezt az új kenyérnek, illetve István Királynak szentelik. Az ünnepséghez hozzátartozik a Nemzetközi Néptáncgála, amit a kastély udvarán tartanak, este pedig tűzijáték, retro disco és élő kívánságműsor zárja a napot. Idén 14 csónakkal jelentkeztek a felvonulásra, ezeket feldíszítve, kivilágítva ünnepélyes keretek között úsztatják majd le a Rábán – tudtuk meg Hadnagyné Vörös Mártától, a körmendi Kulturális Központ igazgatójától.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!