Elfogtak egy 12 emberből álló - pakisztáni, afgán, indiai és nepáli - határsértő csoportot, amely a zöldhatáron, Szerbia irányából lépett Magyarországra Gara település közelében - közölte a rendőrség kedden az MTI-vel. A hétfőn elfogott csoportból egy fiatalkorút gyermekvédelmi intézetbe, egy hatéves kislányt testvérével és édesanyjával a békéscsabai befogadó állomásra szállítottak - mondta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Nyíkos Tamás főhadnagy közlése szerint három indiai és öt pakisztáni férfit kiutasítást előkészítő őrizetbe vettek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!