Pénteken lesz Körmend születésnapja

1244-ben ezen a napon írta alá IV. Béla király kiváltságlevelét. Ennek emlékére október 28-án délután Rápli Pál, a város főépítésze nyitja meg a Kölcsey Ferenc Gimnázium galériájában azt a Városkiállítást, amely egyben indulási pontja is az úgynevezett „Site visit” programnak – áll a körmendi újságban. Ezt követően ünnepi szent misét celebrál dr. Veres András megyéspüspök, majd indul a katolikus templomtól a menet, hivatalosan is birtokba a megújult belvárost. Itt az elkészült körforgalmat ökumenikus szertartás keretében áldják meg a történelmi egyházak elöljárói. Számos kulturális programot láthatnak majd a körmendiek, de a kulináris élvezeteket sem nélkülözniük a város születésnapján.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek