A Savaria TISZK ma dél után 14 és 18 óra között Diákpiac - A szakma vár címmel a továbbtanulás előtt álló fiatalokat és szüleiket várja Szombathely Fő terére, hogy megismertessék őket a város szakképző iskoláival, képzési kínálatukkal – tájékoztatott Bálint András ügyvezető igazgató. A programhoz egyúttal tanulmányi verseny is kapcsolódik, a „Szombathely visszavár”, önkormányzati kezdeményezésű program támogató rendezvényeként. A Savaria TISZK hagyományteremtő szándékkal indítja útjára a programot, minden évben segítve ezzel a 7., 8. osztályos tanulókat a döntésben és felhívni a figyelmet a hiányszakmákra.
A programhoz rajzpályázat is kapcsolódik, a kezdeményezéssel a városban élő fiatalok Szombathelyhez való kötődését szeretnék erősíteni. Az alkotásokat szerda délutánig lehet az iskolákban leadni. A nyertes rajzokat könyv formájában jelentetik meg és egy gálaműsor keretében a Savaria Moziban árverezik el. A befolyt összeget a Markusovszky Kórház gyermekosztályának ajánlja fel a Savaria TISZK - tette hozzá Bálint András.