Az önkormányzat segíteni kíván a múlt péntek este félig leégett szentgotthárdi társasház lakóinak, napokon belül mindegyikük legalább két megoldási javaslatot tartalmazó értesítést kap - közölte Huszár Gábor, Szentgotthárd független polgármestere hétfőn az MTI érdeklődésére. A Rába-parti város Ady utcájában egy kétszintes lakóépület tetőszerkezete gyulladt ki, az emeleten lévő négy lakás szinte teljesen kiégett, az alsó lakások az oltás során használt víztől károsodtak, váltak lakhatatlanná. Huszár Gábor elmondta: az önkormányzati tulajdonú lakóházat nem kell lebontani, a tetőt a további állagmegóvás érdekében még az idén megcsináltatják, de a teljes helyreállítást tavaszig már nem tudják elvégezni. A péntek esti tűzeset után az önkormányzat a kimenekített 24 ember közül 8-at egy helyi panzióban helyezett el, 16-an pedig rokonoknál, ismerősöknél várják helyzetük rendezését.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!