Fókuszban az ókori városok Szombathelyen

Kedden megkezdődött a vasi megyeszékhelyen a Noricum-Pannóniai Autonóm Városok Konferenciája. A négynapos nemzetközi konferencián az ókori városok kutatói számolnak be tudományos munkájuk legfrissebb eredményeiről. A konferenciára Szlovéniából, Horvátországból és Ausztriából is érkeztek előadók, résztvevők. Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere a konferencia résztvevőit köszöntve arról szólt, hogy a tudományos tanácskozásnak nem is lehetne jobb színhelye, mint a Claudius császár által alapított, kétezer éves Savaria. Nagy Zoltán, Vas Megyei Múzeumok Igazgatóságának vezetője azt mondta, hogy az idei évre két nagy tervük volt: az Iseum megnyitása és egy nemzetközi konferencia megrendezése, mindkettő megvalósult. A négy nap programjában szerepel az előző konferenciák anyagát tartalmazó kötet bemutatása is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek