Országos lett a szombathelyi krízisprogram

Országosan is egyre nagyobb az érdeklődés a Szombathelyi Egyházmegyéből indult Kríziskamra 2010. program iránt, melynek lényege, hogy üres plébániaépületekből nappali foglalkoztatókat alakítanak ki, munkahelyeket teremtve főként kistelepüléseken élő, halmozottan hátrányos helyzetű emberek számára – mondta csütörtökön Tuczainé Régvári Marietta, a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász igazgatója. A vásárosmiskei, a nagylengyeli, a kemenespálfai plébániák felújítása után Jánosházán alakítanának ki munkalehetőséget is kínáló nappali foglalkoztatót tizenegy ember számára. A győri, a székesfehérvári és a váci egyházmegyékből is érdeklődnek a projekt átvétele iránt, szó van például arról is, hogy a vörösiszap-katasztrófa sújtotta Devecserben is létrehoznak egy hasonló foglalkoztatót. Eddig összesen 175 megváltozott munkaképességű dolgozónak tudott a Szombathelyi Egyházmegyei Karitász éves szinten 73 millió 500 ezer forintot juttatni, három céggel kötött együttműködés alapján végzett rehabilitációs foglalkoztatás révén. (MTI)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek