Ekkora égés még nem volt, olvassuk a Facebookon a szentgotthárdi Hopplá Fesztivál első napja után a csalódott hangot. Ennek oka, hogy a faramuci járványügyi szabályozás miatt – ki, hová, mikor, milyen igazolvánnyal mehet vagy nem mehet –, mint írják, alig hatvanan lézengtek a színpad előtt.
Így is lehet nézni. De úgy is, hogy épp emiatt az Anna and the Barbies énekesnője, Pásztor Anna fölrúgva a szabályokat és a konvenciót, átmászott a kerítésen, amely a színpadot és a közönséget elválasztotta, és a túlfélen ácsorgóknak énekelt a fülébe bele. Ilyen kiváltság is ritkán éri az embert, a Hopplá tehát teljes siker. Mert ki mondhatja el magáról, hogy Pásztor Anna miatta mászta át a kerítést? - Na, ugye.