A Pécsi Járásbíróság elrendelte egy férfi letartóztatását, aki a gyanú szerint próbaidős klinikai ápolóként egy idős, magatehetetlen beteg halálát okozta tavaly decemberben - közölte a bíróság.
A gyanú szerint a férfi egy klinika Covid-részlegén dolgozott, amikor december 17-én egy ott fekvő idős, magatehetetlen, beteg nő vénájába 50 milliliternyi kálium-kloridot fecskendezett. A beteg a heveny káliummérgezés következtében kialakult szívelégtelenség miatt azonnal meghalt.
A határozat nem végleges, mert a gyanúsított és védője enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása érdekében fellebbezést jelentettek be.