Vasárnap délelőtt, 11 óra után igazoltattak a rendőrök egy helyi autóvezetőt Szombathelyen,a Jégpince utcában. A szonda pozitív értéket mutatott, ráadásul a férfinak nem volt jogosítványa, mert azt már korábban elvetet a rendőrség. A 67 éves sofőrtől vért is vettek.
Egy órával később a rendőrök a Középhegyi úton állították meg az ismét autót vezető férfit. Előállították, és az autó indítókulcsait is elvették tőle.
A férfi ellen járművezetés ittas állapotban vétség, valamint járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.