Jelzett a szén-monoxid-érzékelő szerdán délután Győrben, egy Hermann Ottó utcai ingatlan második emeleti lakásában a gázbojler miatt – közölte a katasztrófavédelem csütörtökön délután.
Mire a város hivatásos tűzoltói kiérkeztek, a lakók már elkezdték kiszellőztetni a lakást. Az egység zárt ablakok mellett rekonstruálta a helyszínt és a gázszolgáltató szakemberével egyetemben kimutatták a mérgező gáz jelenlétét.
Az érzékelő tehát helyesen és időben figyelmeztetett a veszélyre, így nem sérült meg senki.