A Körmendi Járási Ügyészség lopás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2022 decemberében Körmenden, a Várkertben ellopott a sértett földön lévő táskájából több fényképezőgép objektívet és egy adaptert, miközben a sértett fotózott – közölte a Vas Vármegyei Főügyészség.
A vádlott a bűncselekménnyel több mint 740 ezer forint kárt okozott, ami a nyomozás során megtérült, mert a nyomozó hatóság a vádlott lakáson tartott kutatáskor az ellopott dolgokat lefoglalta, majd a sértettnek visszaadta.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni.