"A Haladás Öregfiúk Klubja kezdeményezésére egy életnagyságú szoborral szeretnénk tisztelegni Halmosi Zoltán emléke előtt" - írták a Haladás Sportkomplexum Facebook-oldalán.
Hozzátették, a szobrot a Sportkomplexum előtt, a Halmosi Zoltánról, a legendás szombathelyi labdarúgóról elnevezett sétányon állítanák fel. Pénteken zajlott az első egyeztetés a megvalósítás érdekében.
Halmosi Zoltán január elején hunyt el, 78 éves korában. A válogatott labdarúgó, edző, sportvezető 1947-ben született, 16 évesen lett a Haladás igazolt játékosa. 1967-ben mutatkozott be az élvonalban és összesen 306 NB I-es mérkőzést játszott és 19 gólt szerzett.
1982 és 1989 között burgenlandi csapatokban játszott, 1969 és 1974 között 11 alkalommal szerepelt a válogatottban.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!