A rendőrök 2020. szeptember 30-án 19 óra 45 perckor Rábahídvégen és 20 óra 20 perckor
Magyarszecsődön
a készenléti rendőrség információi alapján ellenőriztek egy-egy személygépkocsit, amelyeket román állampolgárságú férfiak vezettek.Az egyenruhások az egyik gépjárműben egy férfit találtak elbújva, aki azt állította magáról, hogy szír állampolgár, és aki a magyarországi jogszerű tartózkodását hitelt érdemlően nem tudta igazolni.
Az üggyel összefüggésben további tizenkét illegális migránssal szemben intézkedtek a Vas megyei rendőrök, Alsóújlak és Vasvár térségében.Az illegális migránsokat a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszaszállították az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya az ügyben embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást indított a két román állampolgárral szemben.
A nyomozók a két 27 éves román férfit gyanúsítottként kihallgatták és – őrizetbe vételük mellett – előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására.
A Szombathelyi Járásbíróság a gyanúsítottakat a mai napon letartóztatásba helyezte - közölte a Vas megyei rendőrség.Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!