A Szombathelyi Járási Ügyészség hamis tanúzás bűntette miatt emelt vádat azzal a nővel és férfival szemben, akik a vád szerint csalás vétsége miatt folytatott nyomozás során hamis vallomást tettek az ügy lényeges körülményére vonatkozó tanúkihallgatásuk alkalmával - áll a Vas Vármegyei Főügyészség közleményében.
Mint írják, a vádlottak valótlanul állították a nyomozó hatóság előtt, hogy két alkalommal is szemtanúi voltak pénzösszegek átadásának. A csalás vétsége miatt folyt büntetőügyben eljáró bíróság ugyanakkor a bizonyítási eljárás eredményeképpen megállapította, hogy pénzátadás nem történt.
A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.