A vádirat szerint az 50 éves férfi 2022 márciusában, a kora délelőtti órákban közlekedett autójával egy Győr melletti településen, úgy hogy vezetés előtt alkoholt fogyasztott.
A terhelt 62-66 km/h sebességgel haladt a lakott területen belül és alkoholos tompultságából eredő figyelmetlensége miatt késve vette észre az előtte kerékpározó 71 éves hölgyet.
A vádlott már sem előzni, sem kellően lassítani nem tudott, ezért fékezése ellenére frontálisan elütötte a sértettet, aki az ütközéstől a motorháztetőre esett, a szélvédőnek csapódott, majd a jármű jobb oldala mellett az úttestre esett. A hölgy kerékpárja a gépkocsi alá szorult.
A vádlott a balesetet követően megállt ugyan, de a járműből nem szállt ki, nem győződött meg a következményekről, hanem elhajtott a helyszínről. Mindeközben a sértett kerékpárja még mindig a jármű alá szorult, a terhelt pedig így – a kerékpárt maga előtt tolva - hajtott járművével a kb. fél km-re lévő otthonához.
A szemtanúk itt vonták kérdőre a terheltet és értesítették a rendőrséget a balesetről.
A sértett hölgy a baleset során olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházi kezelés során életét vesztette.
Az ügyészség a vádlottal szemben halált okozó ittas járművezetés és segítségnyújtás elmulasztása minősített esete miatt emelt vádat. A büntetési tétel a halmazati szabályokra figyelemmel tizenegy évig terjedő szabadságvesztés. Az ügyészség indítványozta azt is, hogy a férfit a bíróság tiltsa el a járművezetéstől és a közügyek gyakorlásától.
(Címlapképünk illusztráció.)