Júliustól újabb 18 százalékkal emelkedik az ápolók bére – közölte a Belügyminisztérium (BM) szombaton, a Semmelweis-nap alkalmából az MTI-vel.
A közleményben azt írták, a kormány köszönetet mond az egészségügyi dolgozóknak, azért az elkötelezett munkáért, amit nap, mint nap nyújtanak a betegek ápolása és gyógyulása érdekében.
Úgy fogalmaztak: „Az egészségügyi dolgozók iránti megbecsülésünket jelzi, hogy a mostani háborús idők ellenére is júliustól újabb 18 százalékkal emelkedik az ápolók bére és a jövő évi költségvetésben is újabb ápolói béremeléssel számolunk.”
Az ápolói béremelés közel 84 ezer egészségügyi szakdolgozót érint. Hangsúlyozták: az egészségügyben dolgozók bérfejlesztése átlagosan ugyanilyen mértékben történik meg, ugyanis 50 milliárd forintot különített el az ápolók és az egészségügyben dolgozók idei alapbéremelésére a kormány.
Hozzátették, az ápolók bére legutóbb 2022 januárjában nőtt, a mostani emeléssel 2010-hez képest bruttó alapbérük átlagosan négyszeresére emelkedik, és a kormány tervei szerint a béremelés 2024 márciusában is folytatódik.