Júniusi időjárás - Szombathely hozta az átlagot

Csak hajszálnyival lett melegebb és kicsivel szárazabb az idei június.

Éppen csak hajszálnyival lett melegebb 2023 júniusa, mint a sokévi átlag Szombathelyen, derül ki Pétervári Tibor meteorológiai észlelő összesítéséből. A 19,5 Celsius-fokos havi középhőmérséklet 0,4 Celsius-fokkal magasabb, mint amennyi az 1991 és 2002 közötti júniusok átlaga.

A legmelegebb 21-én volt, amikor kereken 33 Celsius-fokot mért a szombathelyi észlelő, a legalacsonyabb júniusi hőmérséklet pedig 8,9 Celsius-fok, azt 15-én mérte Pétervár Tibor a szombathelyi meteorológiai állomáson.

Pixabay.hu

A havi csapadék összeg 62,5 milliméter lett, ez kevéssel több mint 82 százaléka a sokévi szombathelyi júniusi átlagnak. Viszont (emlékezhetünk) nem egyenletesen kaptuk a csapadékot.

Napozhattunk bőven Szombathelyen, hiszen egy kivétellel minden nap volt napsütés, összesen 258 órát és 12 percet sütött a nap, amit az elmúlt harminc év júniusi átlagánál 11 órával és 36 perccel több.

Összességében a hat zivataros nap mellett három hőségnapot számolt az észlelő az év hatodik hónapjában, 13 nyári nap került a meteorológiai naptárba (vagyis olyan nap, amikor elérte a napi maximum hőmérséklet a 25 Celsius-fokot), miközben kettő ködös napot is feljegyzett Pétervári Tibor.

Trópusi éjszakánk nem adódott, vagyis még a júniusi hőségnapok hajnalain is 20 Celsius-fok alá csökkent a levegő hőmérséklete Szombathelyen.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek