Itt az ideje, hogy a tettek mezejére lépjünk – vezette fel Karácsony Gergely annak bejelentését, hogy felkéri a Fővárosi Közgyűlést, hogy vonja vissza a hozzájárulást a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság megrendezéséhez.
Ezt azzal indokolta, hogy az Orbán-kormány a Fudan Egyetem budapesti campusáról szóló törvénnyel megszegte azt a megállapodást, amelyben a Diákváros megépítése volt a feltétele a sportrendezvény támogatásának. A budapesti főpolgármester egy csütörtök reggeli Facebook-videóban beszélt erről, hozzáfűzve, a Fővárosi Közgyűlés szeptember 1-jén szavaz majd az ügyben – írja az Index.