Hová tűnt a kávéautomata a folyosóról? - tette fel a szombathelyi közgyűlés legfontosabbnak tűnő kérdését Lendvai Ferenc (Fidesz) képviselő.
Lendvainak abban igaza van, hogy korábban volt egy automata a közgyűlési terem előtt, az aulában, ahol - pénzért - többféle kávét is lehetett inni. A kávéautomata néhány éve eltűnt, és így a lehetőség is a kávéivásra.
A válaszból kiderült, hogy az automatát egy vállalkozó működtette, aki azért vitte el, mert kicsi volt a forgalma, nem volt rentábilis az üzemeltetése.
Közben Horváth Attila (Éljen Szombathely) alpolgármester vitt egy csésze kávét Lendvainak, így a probléma, ha átmenetileg is, de megoldódott.