Konzervdobozokban csempészték a cigit és a dohányt

Nem az eredeti bolgár tehénsajt vagy a rizzsel töltött szőlőlevél rajongói voltak azok az utazók, akiknek az M1-es sztráda Komárom-Esztergom vármegyei pihenőjében szakították meg angliai útjukat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai – írják lapunkhoz is eljuttatott közleményükben.

Hamar kiderült, hogy a három férfi – sofőr és utasai – nem a címkére írt gasztronómiai különlegességeket vitték a konzervdobozokban. Az autóban talált fémhengerek ugyanis egyenként egy kilónyi dohányt és két doboz cigarettát rejtettek.

Súlyuk tette gyanússá a felirat szerinti sajtos és rizses dobozokat. Egyenként, három és négy kilót kellett volna nyomniuk, de alig haladták meg az egy kilónyi tömeget, ezért vették közelebbről szemügyre a pénzügyőrök.

Az egyik utas azt állította, hogy ő szállítja az árut egy logisztikai cég alvállalkozójaként, de nem tudott a gyanús fémdobozok tartalmáról.

A pénzügyőrök a 72 kiló fogyasztási dohányt és a 144 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát, amelynek értéke csaknem hatmillió forint, lefoglalták. Költségvetési csalás bűncselekmény és jövedéki törvénysértés miatt is eljárást indítottak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek