A Szombathelyi Járásbíróság elrendelte annak a román férfinak a letartóztatását, aki decemberben autójával elsodort egy kerékpárost.
A férfi négy külföldi állampolgárt szállított kisteherautójában, akiket illegálisan akart Ausztriába vinni. Bucsu és Bozsok között azonban a furgon visszapillantó tükrével elsodort egy, vele azonos irányba tartó kerékpárost. A biciklis elesett, nyolc napon belül gyógyulós sérülést szenvedett.
Az autót vezető férfi továbbhajtott, anélkül, hogy segítséget nyújtott volna a kerékpárosnak. Bozsoknál kiszállította a négy külföldit azzal, hogy gyalog lépjék át a határt, ő pedig továbbhajtott Ausztria felé, a kőszegi rendőrök fogták el.
A férfiz embercsempészéssel és a segítségnyújtás elmulasztásával vádolják.