Luxusszálloda épül Gyenesdiáson 1,7 milliárdos állami támogatásból

Egy értékes gyenesdiási ingatlanon, a Magyar Turisztikai Ügynökségtől kapott 1,7 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatás segítségével építhet luxusszállodát egy állam által jelentősen támogatott fémipari vállalkozó - hívta fel a figyelmet a napi.hu.

Az államtól többször támogatást nyerő Gémtech Kft. tulajdonosának, Nagy Péternek az új cége, a Pleasure 77 Kft. építhet luxusszállodát a két gyenesdiási strand közötti, a helyi önkormányzattól vásárolt nagyon értékes Balaton-parti ingatlanon - írja a lap. Erre az MTÜ-től 1,7 milliárdos vissza nem térítendő állami támogatást is kap.

Gál Lajos a település polgármestere úgy látja, hogy a diási játékstrand melletti fejlesztés az egyetlen közép és hosszú távú kitörési pontja Gyenesdiásnak arra, hogy minőségi szállodafejlesztésnek helyszínt adjon. Az önkormányzat május 15-én tett közzé pályázati felhívást a Balaton-parti, 12 ezer négyzetméter nagyságú ingatlan értékesítésére: a minimális irányár 300 millió forint. A területre azonban nem csak a szálloda építését tervező Pleasure 77 nyújthat be ajánlatot május 31-ig.

Mindenesetre úgy tervezik, hogy júniusban (az állami elővásárlási jogról történő lemondást követően) megtörténhet az adás-vétel, a kiviteli tervek a nyár végére készülnének el, és az első kapavágásra október végén kerülne sor. Az új szálloda pedig a tervek szerint 2021 tavaszán nyitna.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság