A Magyar Hang információi szerint a belügyminiszter visszavonta Szentiványi Mátyás, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgatója megbízatását.
A lap birtokába került egy elköszönő levél, amelyet a menesztett főigazgató írt az OGYÉI dolgozóinak. Ebben tájékoztatja őket a felmentéséről, illetve megköszöni nekik a közös munkát. Szentiványit El Koulali Zakariás főigazgató-helyettes váltja, aki jelenleg szabadságát tölti.
A lap megjegyzi: meglehetősen furcsa, hogy a váltás a kijelölt utód szabadságának idején történt, ami nyilvánvalóan ellehetetleníti a feladatok azonnali átadását-átvételét. Ez felveti annak lehetőségét, hogy a menesztésről szóló döntés nem volt előkészített, és hirtelen született meg.