A Szombathelyi Járásbíróság bíróság elé állítás keretében 4 év börtönre és 8 év Magyarország területéről való kiutasításra ítélt kettő, letartóztatásban lévő moldáv állampolgárt folytatólagosan, társtettesként, üzletszerűen elkövetett embercsempészés bűntette miatt. Továbbá a bíróság az I. rendű vádlottat 2 évre eltiltotta a közúti járművezetéstől.
A tényállás szerint a vádlottakat ismeretlen személy megbízta, hogy a szerb-magyar határ közeléből, a határt illegálisan átlépő személyeknek segítséget nyújtsanak a magyar-osztrák határ meg nem engedett módon történő átlépéséhez. Az ismeretlen személy szállításonként 400 eurót igért a vádlottaknak.
Az alábbi szállítások során az I. rendű vádlott vezette a II. rendű vádlott tulajdonát képező Volkswagen Passat személygépkocsit, a II. rendű vádlott pedig mellette utazott. A vádlottak 2023. április 5-én felvettek a személygépkocsival 5 ismeretlen állampolgárságú személyt a szerb-magyar határ közelében, majd a magyar-osztrák határ közelébe szállították és ott őket kirakták.
2023. április 6-án a szerb-magyar határ közelében felvettek 5 török állampolgárt, akik Franciaországba és Belgiumba szerettek volna eljutni, és a vádlottaknak a magyar-osztrák határ közelébe kellett volna szállítania őket.
A vádlottakat 2023. április 6-án reggel közúti ellenőrzés alá vonták a rendőrjárőrök Bucsu külterületén és a csempészett személyekkel együtt elfogták.
Az ítélet mindkettő vádlottra jogerős – írja közleményében a Szombathelyi Törvényszék.
(Címlapképünk illusztráció, egy korábbi, Bucsunál történt esetnél készült.)