Sose halunk meg: öt éven belül jöhetnek az öregedés elleni pirulák

Egy szakértő szerint ez lehet a legnagyobb forradalom az orvostudományban az antibiotikum óta.

Mindössze öt éven belül a patikák polcain lehetnek azok a szerek, amik segíthetnek visszafordítani az emberi öregedés hatásait – állítják a témával foglalkozó tudósok - írja az szmo.hu.

A ChatGPT-ért is felelős Open AI alapítója, Sam Altman múlt hónapban 180 millió dollárt fektetett be a Retro BioScience biotechnológiai startupba, aminek célja a fiatalság meghosszabbítása. Ő a legújabb azoknak a szilícium-völgyi tudósoknak a sorában, akik vagyonuk egy jelentős részét az öregedés elleni kutatásba fektetik.

Az Amazon-alapító Jeff Bezos mintegy 3 milliárd dollárral szállt be az Altos Labs „élethosszabbító” startupba. A PayPal társalapítója, Peter Thiel pedig a beszédes nevű Matuzsálem Alapítványt segíti, amelynek célja, hogy „a 90 legyen az új 50”.

Andrew Steele, a 2020-ban kiadott Kortalanul: Az öregedés nélkül öregkor tudománya (Ageless: The new science of getting older without getting old) című könyv szerzője úgy gondolja, hogy akár már öt éven belül a gyógyszertárak polcain lehetnek az öregedést megelőző tabletták. Ő arról beszél, hogy már meglévő gyógyszerek – például egyes cukorbetegség elleni pirulák – „a nagyon közeli jövőben” alapjai lehetnek az öregedésgátló szereknek.

„Úgy gondolom, hogy ez lesz a legnagyobb forradalom az orvostudományban az antibiotikumok felfedezése óta. És a hozzáértő üzletemberek a forradalom élvonalába szeretnének kerülni” – fogalmaz a kutatásokról és azok finanszírozóiról Steele.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek