Befejeződött a Ferenczy utca hiányzó szakaszának kiépítése, de egy új útnak számos és hosszadalmas engedélyeztetési eljáráson kell átesnie a tényleges használat előtt - írták a szombathelyi önkormányzat hivatalos Facebook-oldalán hétfő reggel.
A Szent Quirinus utca a Körmendi úti Aldi mellett indul, a Jáki út és Ferenczy utca körforgalmába csatlakozik be a temető előtt. Ez az út új közlekedési lehetőséget nyit a város déli és nyugati városrészei között, egyúttal mémileg tehermentesíti a Szent Flórián körút és a Körmendi úti kereszteződését, a Savaria Pláza előtti körforgalmat.
Az önkormányzat a közleményt valószínűleg azért adta ki, mert az új utca láthatóan készen van, és egyébként is január végére ígérték
Január végére készülhet el a Szent Quirinus utca Szombathelyen 2023. January 20. 06:36 a befejezését.
Mint írják, a útépítéssel végeztek, de jelenleg az engedélyeztetés zajlik. Ami így néz ki:
A labda tehát a hatóságoknál pattog, és rajtuk múlik, mikor használhatják az új utat a közlekedők.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!