Első ránézésre ijesztő lehetett a látvány, ami a Csónakázó tó partján fogadta az arra járókat. Rengeteg tűzoltó- és mentőautó állt a tó partján és emberek sürögtek a víz mellett. Ezúttal azonban nem történt baj, csupán a Szombathelyi Tűzoltóság gyakorlata zajlott az Országos Mentőszolgálattal és a Savaria Dive Búvárklubbal karöltve.
A történet szerint egy balesetet követően tóba zuhant és elsüllyedt egy személyautó, amiben legalább egy ember tartózkodott. Innen kapcsolódhattunk be az eseményekbe. Először is a riadóztatott búvárok közelítették meg a víz alá süllyedt járművet, amit a partról szinte látni sem lehetett. A felkavarodott vízben minimális volt a látótávolság. A búvárok jelentése szerint két ember szorult a roncsba, azonnal meg is kezdték a kiszabadításukat és partra vitelüket.
A szárazföldre már egy speciális ágyon húzták ki a sérülteket és a mentőszolgálat emberei - élükön az immár polgármesteri címmel is bíró dr. Puskás Tivadarral - megkezdték a sérült ellátását.
Az autó felszínre hozásában a város magasbólmentő járműve is segédkezett. A víz fölé nyújtott, felszereléssel megpakolt kosár nagy segítség volt a búvároknak, hiszen így nem kellett becipelniük a "lufikat", hevedereket és egyéb kellékeket. Itt próbálták ki először a szombathelyiek a mentő stéget, ami két tűzoltót stabilan megtartott a víz tetején.
Mire a Nissan felbukkant a víz alól, addigra már népes nézősereg követte a fejleményeket. Göncz Szabolcs tűzoltó őrnagy az ő részükre is folyamatosan kommentálta a látottakat.
A gyakorlat részletei videónkban láthatók. Rákérdeztünk arra is, vajon nem szennyezte-e az autó a tavat? Mint megtudtuk, a jármű motortere üres volt és a gyakorlat előtt teljesen átmosták a kocsi minden porcikáját. Így sem olaj, sem üzemanyag, sem egyéb szennyeződés nem került róla a tóba.