Új InterCity motorvonatokat hozhat a GYSEV Szombathelyre és Sopronba is

Szeretnék jelentősen javítani a távolsági vasúti közlekedés színvonalát a Szombathely - Budapest, illetve a Sopron - Budapest viszonylatokban.

Eredménytelenül zárult a GYSEV Zrt. feltételes közbeszerzési eljárása, amelyet InterCity motorvonatok beszerzésére indítottak tavaly októberben. A kiírásra csak egy ajánlat érkezett, a közbeszerzési eljárás pedig minimálisan két ajánlat esetén lehetett volna csak eredményes.

A vasúttársaság célja továbbra is változatlan: szeretnék jelentősen javítani a távolsági vasúti közlekedés színvonalát a Szombathely - Budapest, illetve a Sopron - Budapest viszonylatokban. Ezért a GYSEV Zrt. új, feltételes közbeszerzési eljárást indít, amelyben 9 InterCity-motorvonat megvásárlása szerepel, opcióként pedig további 4 jármű beszerzése is lehetséges.

A 9 új jármű biztosítaná azt, hogy a nemzetközi IC-k kivételével az összes Sopron és Budapest, illetve Szombathely és Budapest között közlekedő InterCity-járaton modern, villamos motorvonatok szállítsák az utazókat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek