Vas vármegyét még mindig csak kerülgeti az influenza

Egyetlen hét alatt 38 ezer emberről derült ki, hogy influenzás.

A mút héten 244 ezer ember fordult orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, közülük 38 ezernél influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NKK) heti jelentésében.

Utóbbiak közül a betegek 44,3 százaléka gyerek, 28,6 százaléka 15-34 éves volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 18,7 százaléka, 8,4 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Az adatok szerint január 30. és február 5. között Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye kivételével valamennyi közigazgatási területen nőtt az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A legtöbb beteg Békés, Hajdú-Bihar és Győr-Moson-Sopron vármegyében volt, a legkevesebb Vas, Zala és Bács-Kiskun vármegyében.

Kórházba a múlt héten 249 ember került súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 52-en intenzív ellátásra szorultak. A kórházi ápolást igénylő 249 beteg 47,8 százaléka 2 éves vagy annál fiatalabb, 25,7 százaléka 60 éves vagy annál idősebb volt.

MTI

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek