Veszélyes hulladékot értékesített

Több mint 2 ezer kilogramm ólomakkumulátort gyűjtött össze, majd adott el egy férfi.

A Sárvári Járásbíróság előkészítő ülésen veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt 1 év 2 hónap -végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett- börtönre ítélt egy büntetlen előéletű férfit. Vele szemben több mint 340 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el, továbbá kötelezte a felmerült bűnügyi költség viselésére.

A tényállás szerint a vádlott 2019. október 9. napja és 2022. április 15. napja között összesen 18.073,5 kilogramm fémhulladékot gyűjtött össze Magyarországon, majd azt különböző telephelyeken értékesítette. A vádlott által összegyűjtött és leadott 18.073,5 kilogramm fémhulladékból 2.097 kilogramm ólomakkumulátor volt. A vádlott az általa összegyűjtött, nem a saját háztartásában képződött veszélyes hulladékkal hulladékgazdálkodási tevékenységet végzett, annak gyűjtéséhez, szállításához azonban nem rendelkezett környezetvédelmi hatósági engedéllyel.

Az ítélet jogerős, közölte lapunkkal a Szombathelyi Törvényszék.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek