A Sárvári Járásbíróság előkészítő ülésen veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt 1 év 2 hónap -végrehajtásában 3 év próbaidőre felfüggesztett- börtönre ítélt egy büntetlen előéletű férfit. Vele szemben több mint 340 ezer forint erejéig vagyonelkobzást rendelt el, továbbá kötelezte a felmerült bűnügyi költség viselésére.
A tényállás szerint a vádlott 2019. október 9. napja és 2022. április 15. napja között összesen 18.073,5 kilogramm fémhulladékot gyűjtött össze Magyarországon, majd azt különböző telephelyeken értékesítette. A vádlott által összegyűjtött és leadott 18.073,5 kilogramm fémhulladékból 2.097 kilogramm ólomakkumulátor volt. A vádlott az általa összegyűjtött, nem a saját háztartásában képződött veszélyes hulladékkal hulladékgazdálkodási tevékenységet végzett, annak gyűjtéséhez, szállításához azonban nem rendelkezett környezetvédelmi hatósági engedéllyel.
Az ítélet jogerős, közölte lapunkkal a Szombathelyi Törvényszék.