Amennyiben szükségessé válik, lesznek stratégiai atomfegyvereink is. Már megkezdtük az indítóállások előkészítését - mondta egy előre be nem jelentett hadgyakorlaton Viktar Hrenyin fehérorosz védelmi miniszter.
Amennyiben a Nyugat nem hagy fel ellenséges retorikájával, ez lesz majd „a következő lépés” – tette hozzá.
Putyin orosz elnök március végén jelentette be, hogy Minszk kérésére orosz taktikai atomfegyvereket telepítenek a szövetséges ország területére. A stratégiai atomfegyverek a taktikaiakhoz képest jóval nagyobb hatótávolsággal rendelkeznek.
(MTI)