Több kilométert ment forgalommal szemben egy külföldi autós az M7-es autópályán Szabadbattyán közelében január 18-án, szerdán délután - adta hírül a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. hivatalos Facebook oldala.
A sofőr Budapest felé tartó oldalra hajtott fel szabálytalanul.
Egy szabályosan haladó autó ugyan el tudta kerülni a frontális ütközést, a sofőr félrerántotta a kormányt, de a hirtelen mozdulat miatt elvesztette az irányítást az autó felett.
A kocsi a szalagkorlátnak ütközött, többször megperdült és a felüljáró hídpillérének is neki ütközött. A felborult autóban négyen utaztak, hárman könnyebben sérültek.
A forgalommal szemben haladó sofőr tovább hajtott. Őt később a rendőrök elfogták.