Gyakorlatilag nincs olyan hétvége, amikor a magyar média ne számolna be arról, hogy a szórakozóhelyekről hazatartó fiatalok balesetet szenvednek autójukkal.
A balesetek okai között van az alkohol- és kábítószerfogyasztás, éppúgy mint a fáradtság, a figyelmetlenség vagy éppen a felfokozott a hangulat.
Minden bizonnyal ezzel a jelenséggel függ össze, hogy a szomszédos Burgenlandban diszkóbuszjáratok üzemelnek.
Ebben az évben már 26 ezren vették igénybe a szolgáltatást, ami kétezerrel több, mint tavaly – írja az Orf.at.
Jelenleg 13 vonalon futnak a buszok, de a rendszer a jövőben tovább bővül, januártól például Bécsbe is el lehet diszkóbuszozni szombatonként, és olyan helyszíneket is bekapcsolnak majd, amelyek nem hivatalos partnerei a szolgáltatásnak.
Ez utóbbiakhoz megemelt, öt eurós jegyekkel lehet majd közlekedni, míg a normál díjszabás két euró.
A diszkóbuszhálózatot magántársaságok üzemeltetik, de azt a tartományi költségvetés is támogatja évi 170 ezer euróval.
Az megmentett életeket és megelőzött tragédiákat persze nehéz pénzre átszámolni.