A Twitter nemrégiben arról döntött, hogy előírja, hogy a felhasználóknak fiókkal kell rendelkezniük a platformon ahhoz, hogy a tweetek megtekinthetők legyenek. Ez a döntés a cég tulajdonosa, Elon Musk szerint "ideiglenes szükségintézkedés". A lépés válasz arra, hogy a felhasználók fiók nélkül próbáltak hozzáférni a Twitteren található tartalmakhoz. Mostantól arra lesznek felszólítva, hogy vagy új fiókot regisztráljanak, vagy jelentkezzenek be egy meglévő fiókba - számolt be a Portfolio.hu.
Musk a döntést azzal indokolta, hogy a platformon jelentős adatrablást tapasztaltak, ami negatívan befolyásolta a rendszeres felhasználók szolgáltatásának minőségét. Megjegyezte, hogy több száz szervezet nagyon agresszíven lopta a Twitter adatait, ami a felhasználói élmény romlásához vezetett.