A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2023. február 13. és 19. között a vármegye egész területén fokozott közlekedésrendészeti ellenőrzést tartanak - közölte a rendőrség.
Az ellenőrzések fókuszpontjában ezúttal a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint segédmotorosoknál és motorkerékpárosoknál a bukósisak használata áll.
„Baleset-megelőzési szempontból kiemelt fontosságú a biztonsági öv, valamint a gyermekbiztonsági rendszer előírásszerű használata. Egy esetlegesen bekövetkező baleset, valamint egy erős fékezés esetén megvédi a járművezetőt és az utasokat is a sérüléstől” – szól az indoklás.