27 ponttal verte a Körmend a Szegedet

Sima vasárnapi programként győzte le a csongrádiakat a remekül játszó körmendi alakulat.

Két meghatározó légiósa – Csirics és Jereminov - nélkül érkezett a Szeged Körmendre, a középházi középszakasz vasárnap esti mérkőzésére. Bár könnyed hazai győzelem volt kilátásban, a Szeged a meccs első kosarával jelentkezett be. A vendégek aztán tovább tetszelegtek a kezdeményező szerepében, a meccs 6. percében időt is kellett kérnie Déri edzőnek, mivel addig leginkább a vendégek akarata érvényesült. A negyed utolsó két percéhez közeledve aztán Richards állt a körmendi csapat élére, pontjainak köszönhetően aztán 6 pontra (24-18) lógott meg a Körmend. Időt is kért a Szeged. Hiába volt a vendég megbeszélés, a Körmend elkapta a fonalat, az első tízperc végére pedig 8 pontos vezetéssel várta a folytatást a hazai együttes.

A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Walkert triplájával állt be a csapatok közti 10 pontos különbség (34-24). A Szeged azonban a megilletődöttség helyett inkább rákapcsolt. Kuntics kosarával már 3 pontra zárkóztak vissza. A plusz egy dobásos büntető pedig egy kosárnyira kozmetikázta az eredményt. A negyed felénél aztán megint rákapcsolt a Körmend, a félidőre pedig már sima hazait mutatott az eredményjelző.

A második félidőben a Körmend már túl korán elhitte a győzelmet. A Szeged pedig hamar kihasználta a vendéglátók lankadt figyelmét. Már csak egy hárompontosra voltak a hazaiaktól a csongrádiak amikor Popadics hintett egy triplát, és lendített egyet a vasiak szekerén. Az etap végén aztán már újra magabiztosan vezette a meccset a hazai együttes, Ferencz triplája már hab volt a tortán 76-63-as részeredményt mutatott a tábla.

Az utolsó tíz percben érdemi változás más nem volt. A körmendi akarat simán érvényesült a vendégeken. A vasiak sima győzelmet arattak a Szeged fölött.

Déri Csaba, a Körmend edzője: Óriási különbség volt ma a csapatok között. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy a Szegedből hiányzott ma két alap ember. A meccs végén már a fáradság is kiült ellenfelünkre. Ennek a stábnak ez volt a 10. győzelme, és ez egy kis pluszt is jelentett ma. A jövő héten két fontos meccsünk lesz, bízom benne, hogy erre a mai produkcióra tudunk építeni.

Nikola Lazics, a Szeged edzője: Gratulálok a Körmendnek, végig kontrollálták a meccset. Fizikálisan volt ma nagy különbség a csapatok között. A Körmend jól játszott, az utolsó negyedben pedig könyörtelenül eldöntötték a meccset. Lesznek még fontos találkozók Szegeden, bízom a jobb folytatásban.