Reggel nyolckor gyülekeztek a Savaria Egyetemi Központ előtt a diákok, transzparenseket és plakátokat tartva kezükben. A tizenkét fős csoport onnan a Városházához igyekezett, hogy felszólalhassanak a városi közgyűlésen. Egy nyílt levelet írtak, ezt kívánták felolvasni, illetve továbbítani a polgármesternek.
A tegnap esti Hallgatói Fórumon Hiába güriztem, Hoffmann Rózsa elintézte az álmaimat 2012. December 12. 22:14 már elhangzott mindaz, amit az NymESEK hallgatói leírtak egy nyílt levélben. A közgyűlés előtt kiderült, hogy felszólalásuk nem kapcsolódik a napirendi pontokhoz, ezért nem kapnak időpontot. Ennek ellenére a javarészt középiskolásokból álló csoport beült a terembe. A közgyűlés kezdetekor Marton Zsolt szót adott nekik, ekkor felolvasták levelüket. A felszólalók a fideszes Ágh Pétert hiányolták, aki 2008-ban azt mondta, hogy a tandíj kirekeszt és elriaszt. Ez 2012-ben már nem így van? Majd elmondták, hogy szerintük a tandíj bevezetésével a tehetséges emberektől veszik el a továbbtanulás lehetőségét. Szó esett még a röghöz kötésről, keretszámcsökkentésről, és arról, hogy a döntéshozók érdemi egyeztetés nélkül hoznak ilyen döntéseket, ezzel megakadályozva az értelmiség újratermelődését.
A felszólaló Gecseg Jácint HÖK-ös vezető tiltakozó plakátokat adott át azoknak, akik egyet értenek vele. Az ellenzék elfogadta a plakátokat, Horváth Zoltán LMP-s és Czeglédy Csaba MSZP-s képviselő is kért egyet, de Balassa Péter Jobbikos képviselő mellett is láttunk egyet.
Később Czeglédy javasolta, hogy vegyék napirendre, miben tudna segíteni az önkormányzat a szombathelyi diákoknak. És erről készítsenek egy előkészítő anyagot is, mert ha így marad a helyzet, Szombathelyről még több fiatal vándorol el, és lecsökken a társadalmi mobilizáció.
Az egyetemisták a közgyűlésről átvonultak a Kormányhivatalba, ahol keresték Harangozó Bertalant, ám mivel a vezető épp szabadságon van, így ezután helyettesét keresték, aki szintén nem ért rá. Végül a hivatal egyik munkatársa vette át az egyetemisták petícióját (a nyílt levelet, amely a polgármesternek szól).
Hurtik Pétertől, a SEK HÖK elnökétől megtudtuk, hogy sztrájkbizottságot alakítottak és nem engednek a nyomásnak, tovább harcolnak az ügyért, később újabb fórumra készülnek az egyetemen, több diákkal, s már középiskolásokkal is, akik féltik a jövőjüket.