A Szombathelyi Járási Ügyészség segítségnyújtás elmulasztásának bűntette miatt emelt vádat azzal a nővel szemben, aki a vád szerint 2022 júliusában, Szombathelyen az általa vezetett autóval nekiütközött az előtte forgalmi okból álló másik gépkocsinak. A vétlen sofőr nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szerzett, a vádlott azonban anélkül hajtott el a helyszínről, hogy meggyőződött volna arról, a sértett megsérült-e, vagy a segítségét felajánlotta volna.
A járási ügyészség pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottal szemben, akinek büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.