Ukrajna szeptember óta kéri, hogy az ENSZ békefenntartókat küldjön a zaporizzsjai atomerőműbe, még akkor is, ha nem született megállapodás Oroszországgal a biztonsági övezet létrehozásáról - írja a HVG.
Most volt azonban az első alkalom, hogy egy illetékes ukrán tisztviselő hivatalosan is felvetette, hogy békefenntartókat kellene küldeni.
A zaporizzsjai Európa legnagyobb atomerőműve, amelyet Oroszország nem sokkal Ukrajna február 24-i megszállása után foglalt el. A lap szerint a harcok egyre jobban növelték egy Csernobil-típusú nukleáris katasztrófával kapcsolatos félelmeket.