Idén is Magyarországon várható az EU legmagasabb inflációja - közölte az Európai Bizottság tavaszi gazdasági előrejelzésében, amit a Telex szemlézett.
A Bizottság szerint Magyarországon idén még a tavalyi 15,3 százalékos inflációnál is magasabb, 16,4 százalék várható, a második helyre a cseheket várják 11,9 százalékkal.
Az Európai Bizottság arra is számít, hogy az ársapkákat nem hosszabbítják meg júniustól, és nem nyúlnak bele az energia hatósági árába sem.
Jövőre az ideinél jóval enyhébb, 4 százalékos inflációt jósolnak.