Felavatták Horváth Györgynek, a szombathelyi MMIK volt igazgatójának emléktábláját

Horváth György 1985-től 2004-ig volt a Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ igazgatója, 2020-ban hunyt el.

Bő egyórás ünnepség keretében leplezték le Horváth Györgynek, a szombathelyi MMIK volt igazgatójának emléktábláját péntek délben.

A táblát Nemény András, Szombathely polgármestere és Majtényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke közösen leplezte le, aminek azért van kiemelkedő jelentősége, mert egyrészt egy kormánypárti és egy ellenzéki politikusról van szó, másrészt az MMIK-t korábban a megyei és a városi önkormányzat közösen működtette.

Leleplezték Horváth György emléktábláját
Az emléktáblát Nemény András (balra) és Majtényi László leplezte le
Szilágyi József

Az emléktábla elhelyezését a Dr. Kiss Gyula Baráti Kör kezdeményezte, az ünnepségen elhangzott, hogy Horváth György népművelő társai és barátai adományaikkal támogatták. A szervezők köszönetet mondtak az Agora Kulturális és Médiaközpontnak az adománygyűjtésben nyújtott segítségéért, és az MMIK mostani fenntartójának, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítványnak, hogy engedélyezték a tábla felállítását. Az emléktábla egyébként Veres Gábor szobrászművész alkotása.

Leleplezték Horváth György emléktábláját
Az ünnepség közönsége
Szilágyi József

Csider Sándor egyetemi oktató, a Dr. Kiss Gyula Baráti Kör tagja azt emelte ki, hogy Horváth György vezetése alatt az MMIK a helyi és az egyetemes kultúra otthona, szabadidő- és oktatóközpont, találkozó- és élményszerző hely lett.

Leleplezték Horváth György emléktábláját
Csider Sándor köszöntője
Szilágyi József

Majtényi László arról beszélt, hogy az épület rossz adottságai ellenére a volt igazgató megőrizte annak működőképességét, Nemény András pedig elmesélte, hogy amikor először találkozott Horváth Györggyel, akkor éppen székeket pakolt egy rendezvény előtt, majd pár perccel később megnyitotta a rendezvényt.

Leleplezték Horváth György emléktábláját
Az emléktábla
Szilágyi József

Az ünnepségen közreműködött a Savaria Szimfonikus Zenekar kamaraegyüttese és verset mondott a nemrég 90. életévét ünneplő „Szinte a magyar kultúra napján született, amit egész életében szolgált” - A 90 éve fiatal Benke Évát köszöntötték 2025. January 25. 15:17 Benke Éva tanárnő.

Horváth György 2020-ban hunyt el, 76 éves korában. 1985-től 2004-ig az MMIK igazgatója, illetve 1998 és 2010 között városi képviselő volt. Hosszú ideig a kulturális bizottság elnökeként dolgozott, elismert kulturális szakemberként ismerték.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet