A GYSEV Zrt. már korábban elvégzett több jelentős felújítást a vasútállomás épületén: megújult az észak-nyugati épületszárny, kialakították a szolgáltatóházat és az utascentrumot, átépítették a jegypénztárakat, emellett az óratorony is megszépült és díszkivilágítást kapott. A várócsarnokot is magába foglaló központi épületrész és a dél-keleti irodaszárny megújítását tavaly végezte el a vasúttársaság. Ennek köszönhetően teljesen megújult, XXI. századi, modern utascsarnok várja az utasokat Sopronban.
Most folytatódik az épületegyüttes megújítása: a munkálatok célja az egységes építészeti összkép megteremtése. Az iránytótorony külső korszerűsítése során az épületre az egyes épületrészeknél korábban alkalmazott, nagytáblás szálcement homlokzatburkolatot helyeznek. A külső nyílászárókat és üvegezett felületeket korszerű és modern megjelenésű szerkezetekre cserélik, üvegkorlát készül a vezérlő helyiséghez tartozó erkélyhez és a lapostető felületein is új vízszigetelés készül.
A felújítás alatt a személypályaudvar folyamatosan, korlátozások és változások nélkül üzemel; a munkavégzés a vonatok közlekedését nem befolyásolja. Az 1-es peron mellett kisebb munkaterületeket védőkerítéssel határoltak le a szakemberek, emiatt alkalmanként építési forgalomra is kell viszont számítani.
A soproni vasútállomás irányítótornyának külső felújítása a tervek szerint szeptember végéig tart.